Jesteś uczniem z województwa małopolskiego?
Weź udział w konkursie „Podróż w inny wymiar”!

Jeśli chcesz sprawdzić swoje możliwości programistyczne, zmierzyć się z rówieśnikami, a przy tym nauczyć się czegoś nowego, weź udział w naszym konkursie! Wspólnie z Polskim Towarzystwem Informatycznym przygotowaliśmy dla was zadanie.

Wszyscy lubimy podróże: w czasie, w przestrzeni, w wyobraźni…Współczesny świat, a tym samym i Polska, zmaga się z wieloma problemami – zanieczyszczenia środowiska, chorób cywilizacyjnych, głodu, ubóstwa, nietolerancji.

Zatem wyobraźmy sobie, że przenosimy się do … przyszłości lub krainy fantasy, W innym wymiarze – wszystko jest możliwe, trudne problemy stają się tylko wyzwaniami, z którymi Wasza nieograniczona wyobraźnia na pewno sobie poradzi. Zatem… wyruszamy!

W jednym ze wskazanych języków programowania zaprojektuj prostą grę edukacyjną, której bohater, przenosząc się w inny wymiar (czasu lub przestrzeni) pokaże jak rozwiązano jeden z ważnych problemów współczesnego świata.

Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone,
a finaliści wezmą udział w uroczystej Gali, która odbędzie się 12 czerwca w Krakowie.

Przebieg konkursu

  • Uczeń programuje grę edukacyjną w wybranym języku programowania: Klasy 1-4 SP – Scratch Jr, Baltie, Scratch. Klasy 4-7 SP – Scratch, Baltie. Klasy 7 SP, 2-3 Gim, 1-3 LO – Scratch, C++, Python, Java Script, Java.
  • Prace do konkursu zgłasza Opiekun Naukowy zgodnie z pkt 7 regulaminu od  od 8.05 do 23.05 do godz. 21:00 przez formularz elektroniczny (będzie dostępny od 8.05.2018).
  • Gotowe rozwiązania zadania uczeń umieszcza na platformie do dnia 23 maja 2018 do godz. 23:00 r. w postaci pliku zip lub linku do pobrania. Po tym terminie dostęp do przesłania zadania zostanie zamknięty.
  • Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone, a uczestników konkursu zapraszamy 12 czerwca 2018 do Katedry Informatyki AGH ul. Kawiory 21 Kraków na uroczyste zakończenie konkursu połączone z warsztatami i pokazami z okazji Małopolskiego Dnia Uczenia się!

Patronaty i Partnerzy

Partner

Małopolska

Realizacja

Fundacja Szkoła Medialna

Patroni

MICE

.

PTI

Patroni medialni

Radio Kraków

Partnerzy

SP 33
SP da Vinci
uBot
WBP w Krakowie
Biblioteka Pedagogiczna
VRedukacja
Galaktyka
Planeta robotów
Akademia Kodera
HeadTrip
NEC
Uniwersytet Rolniczy
Szkoła Programowania
WSEiI
Uniwersytet Ekonomiczny
Katedra Informatyki
AGH